TOM VRAŽKOVŠTÍ DRACI


TOM   Vražkovští draci

Náš oddíl sídlí v malebné vesničce Vražkov a většina z nás kouká z oken na horu Říp. Asi vás zarazí, proč máme v názvu draci, je to docela jednoduché. Ve vesnicích pod Řípem se vypráví pověst o Červeném drakovi, který sídlí na hoře Říp a je možné ho zahlédnout, když vylétá z hory, i v této době. Pokud má někdo štěstí a drak se mu ukáže.

Ted z jiného soudku. Náš oddíl tvoří více jak dvacet dětí, dorostenců a několik dospěláků s duší dítěte. Počet dětí v oddíle se většinou jednou za rok mění, to jak  dorostenci odcházejí na různé střední školy. Bohužel musejí dojíždět do škol a občas se jim nedostává času na schůzky. U vedoucích je to krapet jiné, ti zůstávají věrní. Pomáhají s výlety, tábory a snaží se vyplnit volný čas nejen svých dětí.
A co vlastně děláme? Hlavně putujeme za krásami naší republiky, máme dojem, že je tu toho tolik, že občas se i vracíme na jedno místo, aby jsme si prohlédli, navštívili a okoukli vše, co jsme poprvé nestihli..Jezdíme každý rok na tábory, jak na zimní tak i na letní. Naposledy jsme byli v zime lyžovat v Krkonoších, celý týden, bylo to krátké. O letních prázdninách vyrážíme po celé naší republice. Rádi si bereme s sebou kola. Stane se ,že nám počasí někdy nepřeje a tak zasedneme v klubovně a něco malého si vytvoříme, poklábosíme a naplánujeme třeba výlet nebo společnou akci pro děti v obci.
Je prima, že děti z oddílu dokáží připravit, za minimální pomoci dospěláků, maškarní bál pro nejmenší, živý Betlém, mikulášský čertovský rej. Jsou prostě nej,nej...